be cloud: Microsoft nabídne přímou integraci Dropboxu do Office

Rubrika: OS | virtual | be cloud

Chvilku poté, co Microsoft oznámil neomezený prostor na svém OneDrive cloudovém úložišti pro uživatele Office 365 (psali jsme o tom), přibírá nečekaného partnera. I když se zdá, že Microsoft agresivně tlačí svůj vlastní cloud prostor, vytvořil partnerství s jedním nejsilnějších konkurentů OneDrive, a to s Dropboxem. Obě společnosti vypracovaly dohodu, díky které bude v aplikacích Office pro iOS a Android přímá podpora úložiště Dropbox.

Dropbox_Devices

Vzájemná dohoda má různé aspekty integrace, pro začátek budou moci uživatelé přistupovat a upravovat Microsoft Office dokumenty přímo z mobilní aplikace Dropbox a naopak. Uživatelé budou mít také možnost sdílet Dropbox odkazy na Office aplikace.

I když se to může zdát divné, že Microsoft vytvořil partnerství s jedním ze svých hlavních konkurentů, čísla Dropboxu jsou jasná, a tak se není čemu divit. Microsoft tak otevírá prostor pro více než 80.000 platících firem a stovkám milionů základních uživatelů Dropboxu.

Aplikace Dropboxu pro Windows Phone a tablety se očekává v nadcházejících měsících. Podpora u platforem iOS a Android by měla přijít během několika příštích týdnů.