byznys | www: Yahoo vypne další služby

Rubrika: byznys | www @

Investoři Yahoo více tlačí na sloučení s AOL, a Yahoo pokračuje ve vypínání méně, či úplně neúčinných služeb, které provozuje, to jsou poslední zprávy, které společnost pustila (o vypínání neefektivních služeb jsme psali již dříve).

Yahoo vydalo zprávu, kde oznamuje, že postupně v nadcházejících týdnech a měsících vypne služby Yahoo Education, Qwiki a Directory.

Yahoo Education, místo určené ke spojení uživatelů s poskytovateli vzdělávání, tato služba bude vypnuta 30. září.

Qwiki, ikdyž tato služba dostala letos v červenci iOS aplikaci, která pomocí Camera Roll uživatele vytvoří krátké filmy na základě fotografií a videí, bude vypnuta 1. listopadu. Tým Qwiki bude přesunut na práci v rámci Yahoo na jiných mediálních projektech.

Directory, zatím jedna z nejstarších služeb Yahoo. Jedná se o web adresář, který v určitém okamžiku soupeřil s DMOZ. Jedná se o výpis webových stránek a jejich historie, zatřízení, apod., které uživatelé v rámci internetu hledají. Konec této služby přijde 31. prosince.

Merissa_Mayer

Obecně se již dlouho mluví o akvizici Yahoo a AOL, tento krok společností je navíc podpořen letní schůzkou šéfa AOL, Tima Armstronga, a Marissy Mayer, současné CEO Yahoo. Možnou dohodu však Marrissa Mayer dementovala výrokem o malé, nezajímavé a nudné nabídce.