mobil: Apple představil CarPlay – „nejlepší iPhone zážitek na čtyřech kolech“

Rubrika: mobil | tablet Komentáře: 2 komentáře

Hned na začátku Ženevského autosalonu si našel své místo i jiný výrobce, než renomované automobilky. Apple představil novou službu, která si klade za cíl poskytovat lepší propojení mezi automobilem a iPhone řidiče. CarPlay je služba umožňující řidiči volat, přistupovat ke kontaktům, používat mapy, poslouchat hudbu, a další, aniž by sundal ruce z volantu. Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo představí službu CarPlay ve svých vozech právě na ženevském autosalonu.

CarPlay_04032014A

Greg Joswiak, viceprezident Apple pro iPhone a iOS řekl: „iPhone chtějí mít uživatelé vždy na dosah ruky a CarPlay umožňuje řidiči používat svůj iPhone v autě s minimem rozptýlení.“

Řidiči mohou díky CarPlay číst zprávy, diktovat odpovědi na zprávy díky aktivaci Apple Siri, které aktivují stisknutím tlačítka hlasového ovládání na volantu. Mohou také čerpat cíle cesty z e-mailů, textů, kontaktů a kalendáře.

CarPlay umožňuje také přehrávat hudbu z iPhone přes reproduktory vozu. Kromě iTunes rozhlasu, má řidič přístup k několika hudebním streamingovým aplikacím, včetně Spotify, Stitcher, iheartradio a Beats Radio. CarPlay může také ovládat pomocí nativního rozhraní auta.

CarPlay_04032014B

Apple dodal, že kromě již tří jmenovaných automobilek, se chystají integrovat službu CarPlay i další koncerny, jmenovitě BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki a Toyota.

Služba CarPlay je k dispozici v rámci aktualizace iOS 7 a pracuje s Lightning-enabled iPhones, včetně iPhone 5s, iPhone 5c a iPhone 5.

2 komentáře(ů) k příspěvku mobil: Apple představil CarPlay – „nejlepší iPhone zážitek na čtyřech kolech“

Odpovědět