mobil: Pokuta za Google glass při řízení auta

Rubrika: mobil | tablet Komentáře: Žádné komentáře

Je tu první zdokumentovaný postih za použití Google glass, resp. za nošení Google glass při řízení auta. Případ je z Kalifornie, kde řidička Cecelia Abadie dostala pokutu za to, že během jízdy měla na očích Google glass. Cecelia byla původně policií zastavena za možné překročení maximální povolené rychlosti, to se však v záhy změnilo na přestupek použití brýlí Google glass během jízdy.

Postihnutá řidička vznesla dotaz přes stránky Google+, zda je nezákonné nosit Google glass během řízení motorového vozidla, nebo se v jejím případě jedná o chybný postup policisty. Její příspěvek rychle získal více jak 500 reakcí, jak podporujících legálnost Google brýlí, tak zastánce práva.

Kalifornská dálniční policie vydání přestupku argumentuje nezákonností řídit vozidlo při sledování televizních přijímačů, video monitorů, nebo jakéhokoliv vizualizačního zařízení zobrazující vysílání v provozu při řízení vozidla.

Co na to Google? Google k celé záležitosti uvedl, že výrobek (tedy Google glass) jsou navrženy tak, aby byl nositel v kontaktu se světem, a ne jako prostředek k rozptylování se od něčeho tak důležitého, jako je řízení vozidel.

Mluvčí Kalifornské dálniční policie (CHP) uvedl, že vše co odvádí pozornost řidiče od řízení, jako je aplikace make-upu, telefonování, sledování videa, je nebezpečné. Pracovníci CHP tedy postupovali správně, když ženu pokutovali, a nyní je vše na úřednících a jejich úsudku, zda byl porušen zákon, či nikoliv.

Co si myslíte vy? Myslíte, že Google glass k řízení vozidel patří, nebo ne?

Odpovědět