mobil | tablet: Apple a Samsung se chystají „zabít“ klasické SIM karty

Rubrika: mobil | tablet

Podle nové zprávy z The Financial Times, Apple a Samsung společně se sdružením GSMA (které reprezentuje telekomunikační průmysl) pracují na e-SIM, která by mohla nahradit klasickou SIM kartu, jak ji známe nyní.

SIM

e-SIM je elektronická verze SIM karty, která však umožňuje uživatelům rychle a snadno přecházet mezi mobilními sítěmi. Koncept celé specifikace e-SIM je navržen tak, aby její pružnost byla daleko vyšší, než tradičním SIM.

Technologie bude podobná jako Apple  SIM, který byl zaveden s iPad 2 Air a umožňuje uživatelům snadno a rychle přepínat mezi datovými sítěmi.

e-SIM pro tyto giganty výrobců mobilních zařízení přinese hlavně to, že budou moci ze zařízení odstranit sloty pro klasické SIM. Uživatelům e-SIM přinese zcela jistě větší komfort při změně zařízení.

Sdružení GSMA je přesvědčeno, že architektura a standard e-SIM bude brzo přijat celým telekomunikačním průmyslem, má totiž již podporu významných poskytovatelů, včetně AT&T, Deutsche Telekom (T-mobile), Vodafone, Orange a Telefónica.

Celá specifikace pro uvedení na trh má být dokončena v roce 2016, což bude již jen krůček k uvedení na trh. Lze tedy předpokládat, že příští generace smartphonů již bude na e-SIM připravena.