mobil | tablet: Microsoft Office pro Android aktualizován, integrován Dropbox a snadnější OneDrive sdílení

Rubrika: kancelář | firmamobil | tablet

Je to pár týdnů, co jsme psali o tom, že Microsoft v u své aplikace Office pro mobilní zařízení, začne v rámci nového partnerství podporovat úložiště Dropbox. Nyní došlo k uvolnění nové verze Office a to pro platformu Android. Pro uživatele to znamená, že si nyní mohou Dropbox přidat jako online úložiště, a přímo z aplikace své soubory prohlížet a upravovat, případně automaticky zpět na Dropbox ukládat. Současně lze soubory uložené na Dropbox přímo z aplikace Office sdílet.

 

Office-Mobile-for-Android-Smartphones-update-2

Nová verze také přidává možnost vytvářet a sdílet odkazy na dokumenty přímo z aplikace uložené na OneDrive a OneDrive for Business. To znamená, že když nyní budete s někým sdílet dokument, nepotřebuje k tomu mít účet u Microsoftu, aby dokument mohl zobrazit nebo upravit, stačí vám pouze e-mailová adresa. Dokument vám stačí otevřít z OneDrive, klepnout v místní nabídce na položku „Sdílet“ a potom zvolit možnost „Emailem jako odkaz“.

Office-Mobile-for-Android-Smartphones-update-1

V rámci platformy Adnroid, Microsoft plánuje vydat také do budoucna další aktualizaci Office, která Office rozdělí do samostatných aplikací Word, Excel a PowerPoint. Zatím však nyní dáno, kdy k tomu dojde.

Poslední aktualizaci si můžete stáhnout zde, z Google Play store.