mobil | tablet: Volání s WhatsApp přichází na Android, je ale nutné mít přítele, který vám pomůže se k funkci dostat

Rubrika: mobil | tablet

Nová funkce WhatsApp, umožňující hlasové volání mezi uživateli, je konečně připravena na ostrý provoz. Novou funkci volání WhatsApp nejdříve testovalo v Indii, pak se na začátku tohoto měsíce dostala k několika vybraným uživatelům, a nyní se zdá, že je hlasové volání připraveno na celosvětové použití. Má to ale háček, nebo spíše zatím chytrý trik, aby mohli uživatelé novou funkci začít používat.

WhatsApp20022015

Jak se tedy k volání přes WhatsApp dostat? Prvně je potřeba mít nejnovější verzi aplikace WhatsApp na systému Android, přesněji verzi 2.11.531. I když budete mít tuto nejnovější verzi, nová funkce není v uživatelském rozhraní vidět, protože je potřebná pomoc toho správného přítele, a v tom je ten WhatsApp trik.

Aby došlo k aktivaci hlasového volání, je nyní nutné nejdříve přijmout příchozí hovor od přítele, který již danou funkci na svém zařízení aktivní má. Je to nepříjemná potřeba pro aktivaci nové funkce, ale WhatsApp tento způsob aktivace zatím použil zřejmě k tomu, aby měl zavádění nové funkce rychlostně pod kontrolou, a současně dal lidem důvod, aby novou funkci vyzkoušeli.

Po aktivaci hovorem se v uživatelském rozhraní aplikace začnou zobrazovat funkce volání, a také možnost si zobrazit uloženou historii volání. Ikonu volání pak najdete i na každém chatovacím okně.

Nejnovější verzi WhatsApp si lze stáhnout z webových stránek WhatsApp, zde.