ochrana: Německo řeší uzavření národní internetu po skandálu NSA

Rubrika: antivir | ochrana Komentáře: Žádné komentáře

Německo zásadně řeší svou bezpečnost, bezpečnost internetu uvnitř svých hranic a komunikace obecně. NSA dokonce dle zpráv odposlouchávalo 35 světových leaderů. Deutsche Telekom, který je nyní z 32% vlastněn Německou vládou, navrhuje chránit internet a vnitřní komunikaci před zvědavýma očima NSA, a podobných.

Telekom nabádá a tlačí k řešení situace na další německé komunikační a internetové firmy, ale řešení to nebude nikterak jednoduché bez blokování služeb jako Google a Facebook.

Dalším hlavním problémem uzavření je i cenzura ostatního toku dat přes pomyslné datové hranice Německa, což by mohlo způsobit stav, jaký je dnes k vidění v Číně a Iránu, kde veškerá komunikace s okolním světem prochází přísnými filtry.

Nyní se dá jen spekulovat nad možnými scénáři, ale rozhodně by to nebylo poprvé, kdy by Deutsche Telekom nějaký krok v tomto směru podnikl. Např. v srpnu společnost uvedla na trh službu „E-mail made in Germany“, která poskytuje šifrovanou e-mail komunikaci prostřednictvím místních Německých serverů.

Odpovědět