OS: Na Windows 10 upgradovalo hned první den 14 milionů lidí, první větší aktualizace přijde již příští týden

Rubrika: OS | virtual | be cloud

Společnost Microsoft oznámila, že v průběhu 24 hodin po uvedení nového operačního systému Windows 10, jej stáhlo a nainstalovalo 14 milionů lidí. I když Windows 10 čeká ještě dlouhá cesta života, již nyní naznačuje, že plní svou úlohu. Aktuální čísla totiž ukazují, že převážně vytlačuje starší systém Windows 7, a to je pro Microsoft dobrý směr k úspěchu.

Windows10_upgradeZadarmo

Pro Microsoft se ukazuje i tah poskytnout zdarma upgrade ze systémů Windows 8.1 a Windows 7 jako správný směr, jak dostat svůj nejnovější produkt k velké mase uživatelů.

Windows 10 dle zájmu uživatelů také ukazuje, že byl velmi dobře přijat veřejností, však velký zájem o něj byl i v případě testovacích verzí. Když se na nové operační systémy podíváme z dlouhodobého pohledu, jen se potvrzuje, že je velmi dobře přijat každý druhý systém Microsoftu. Windows 7 byl lidmi přijat velmi dobře, Windows 8 se uživatelé spíše vyhýbali, a nyní Windows 10 je na tom velmi dobře, hlavně díky tomu, že Microsoft opět vyslyšel připomínky uživatelů.

Microsoft již připravuje pro Windows 10 i první významnou aktualizaci. Po uvolnění byly vydané malé patche, ale již příští týden vyjde kolekce oprav Service Release 1 (SR1). SR1 nebude obsahovat nové funkce, ale soustředí se na nápravu některých problémů, které se po uvolnění vyskytly.

První velká aktualizace Windows 10, která bude obsahovat i nové funkce je naplánována na říjen. Nové avizované funkce budou také Skype integrace a rozšíření podpory pro prohlížeč Edge.