OS: Za 14 dní to přijde, Windows 10 a jeho plán upgradovat celý svět

Rubrika: OS | virtual | be cloud

Již za 14 dní, přesněji 29. července, Microsoft uvolní oficiální distribuci svého nového operačního systému Windows 10 pro koncové zákazníky. Ihned vzápětí,  1. srpna, dojde k uvolnění Windows 10 pro komerční zákazníky s multilicenčními smlouvami.

Windows10_15072015

Vše je již připraveno a počátkem tohoto týdne byla také odhalena podoba maloobchodního balení, krabice Windows 10 pro distribuci na nosičích DVD a nově také na USB flash discích. Současně bude Windows 10 poslední verzí operačního systému Microsoftu, který bude možné prostřednictvím krabicového balení prodávat v maloobchodních prodejnách. Do budoucna již Microsoft plánuje poskytování aktualizací Windows 10 a dalších verzí pouze přes internet. Důvodem je zavedení modelu „Windows as a service“.

Windows10 boxes

Vlastní příchod nového systému Microsoft odstartuje již zmíněného 29. července pořádáním konferencí celkem ve 13 městech po celém světě: Sydney, Peking, Tokio, Sao Paulo, Londýn, Berlín, Madrid, Singapore, Johannesburg, Nairobi, Dillí a New York. Na show mohou účastníci očekávat demo ukázky, zábavu a interakci s týmem Windows. Nás a ostatní, kteří jsme od míst konání akcí Microsoftu docela vzdálení, je připravena mediální masážní kampaň ve formě televizní a digitální reklamy.

Microsoft celým BOOMem kolem Windows 10 chce docílit jednoho, získat v krátké době co nejvíce uživatelů tohoto nového systému, a udělá proto opravdu maximum. Windows 10 totiž bude zdarma v podobě upgradu stávajícím uživatelům systémů Windows 7  SP1 a Windows 8.1 Update. Tato nabídka bude aktuální 1 rok, verze a licence kterou tím uživatel získá nebude omezena a může být použita i pro komerční účely. Upgrade na nový Windows 10 bude probíhat prostřednictví služby Windows Update a již nyní si lze rezervovat „místo“. To lze provést pomocí ikony na hlavním panelu, kterou Microsoft připravil a k uživatelům dostal pomocí jedné z posledních aktualizací Windows 7 a Windows 8.1. Rezervací Upgradu na Windows 10 se aktivuje funkce, která nový operační systém stáhne jakmile bude k dispozici a následně vyzve a provede uživatele instalací.

Windows10Upgrade

Windows10UpgradeWindow

Jak to bude při vlastním upgradu zdarma na Windows 10 s edicemi původních systémů? Tím, že Windows 10 má pouze 3 edice (Home, Pro a Mobile), dojde k následujícímu přiřazení edice:

Windows 10 Edice