www: Facebook nově umožňuje rozhodnout, co se má stát s účtem poté co uživatel zanikne

Rubrika: byznys | www @

Facebook přišel s novou možností umožňující vybrat osobu, která zdědí účet po úmrtí uživatele. Tato funkce bude zpočátku k dispozici pouze pro uživatele ve Spojených státech, ale později se dostane i k uživatelům ostatních zemí.

Až do teď Facebook, tato největší sociální síť, zmrazil na svých stránkách profil těch, u kterých se dozvěděl, že zemřeli, aby tak zajistil soukromí a bezpečnost rodiny a přátel. Nová funkce umožňuje označit jiného uživatele jako dědičný kontakt, který bude po úmrtí uživatele schopen řídit část účtu.

Facebook18112014

Dědičný přístup k profilu na Facebooku bude mít ale omezené oprávnění. Bude mít možnost napsat příspěvek, změnit profilový obrázek, reagovat na nové žádosti o přátelství a hlavně stáhnout archiv příspěvků a fotografií. Nelze stáhnout obsah privátních zpráv, nelze upravovat to, co již jste na facebook vy nebo vaši přátelé napsali, a nelze odstranit fotografie nebo celý účet.

Další pravidla říkají, že jako dědičný kontakt lze vybrat pouze jednu osobu, která nemá oprávnění předat odpovědnost na někoho jiného, samozřejmě daný člověk musí mít profil na Facebooku. Lze však „digitálního dědice“ určit také právní vůlí, a také zvolit, že v případě úmrtí má být účet smazán.