www: Yahoo vypne několik neúčinných služeb

Rubrika: byznys | www @

Yahoo v loňském roce ukončil více než tucet nedostatečně výkonných služeb. Ukončení služeb, které neměli potenciál, nebo byly málo využívané, Yahoo ukončil jako součást širší racionalizace ve snaze zaměřit se na klíčové produkty. Nyní nastupuje další vlna a Yahoo opět provede vypnutí a zrušení služeb, které nejsou populární.

Yahoo_MM

Některé služby již byly vypnuty, jako Yahoo Newlook, což byl virtuální makeover nástroj pro maktoob.yahoo.com, a Yahoo Finance, nástroj který vytvářel výzkumné zprávy. Tyto nástroje byly vypnuty 30. dubna.

Yahoo dále 26. května „vytáhl zástrčku“ službě boobmarks.yahoo.com a minulý týden ve středu zavřel Yahoo Search People.

Do budoucna bude např. z Chrome web obchodu odstraněn Yahoo Toolbar, což proběhne již 22. července. Další služba Yahoo Shine bude uzavřena 31. července. Ve stejný den bude ukončena ještě další služba a to voices.yahoo.com. Na konci srpna bude ukončena ještě služba contributor.yahoo.com.

Yahoo k těmto změnám a vypínání málo využívaných služeb řekl, že svou energii zaměří na čtyři základní oblasti. Tím je vyhledávání, komunikace, digitální časopisy a videa. Současně se zaměří na dva hlavní motory, které ho pohánějí, tedy Flickr a Tumblr, a které mohou mít větší vliv na lidi.